Топ 5 голове и спасявания от кръга във Франция (ВИДЕО)

Френската Лига 1 е вероятно най-слабо популярна в България от топ 5 първенствата на Европа, което е несправедливо на фона на великолепните изпълнения и завързаните двубои по терените във Франция.

През изминалия 24-ти кръг интригата около титлата се завърза значително, след като нито един от топ 5 отборите в Лига 1 не постигна победа – това се случва за първи път през сезона. Както обикновено, официалният канал на първенството в Ютюб предлага на феновете две атрактивни класации – топ 5 на головете и топ 5 на спасяванията през изминалия кръг.

Първото включено попадение е това на Ландри Н'Гуемо, с което той изведе Сент Етиен напред в резултата при домакинството на Ланс в първия мач за кръга миналия петък – в крайна сметка срещата приключи 3:3.

Вахби Хазри по също толкова ефектен начин донесе победата на Бордо с 1:0 над Евиан Тонон Гаяр, а Франсоа Камано с прекрасен прехвърлящ удар от диагонала даде тон за успеха с 2:0 на Бастия над Метц.

Ламине Гасама пък впечатли с попадението си срещу Реймс, с което Лориен започна обрата през второто полувреме от 0:1 до 3:1. Друг защитник на тима – Рафаел Герейро – също се разписа с далечен шут и заслужи място в класацията за най-добри голове от уикенда.

Във второто видео са най-добрите спасявания на вратарите, като фокусът е върху стража на Олимпик (Лион) Антони Лопес, който не позволи на ПСЖ да осъществи пълен обрат след почивката на дербито, завършило 1:1.