Ван Бастен подаде оставка

снимка: skysports

Наставникът на холандския гранд Аякс Марко ван Бастен подаде оставка, след серия от слаби резултати, които лишиха тима от място в турнира Шампионска лига през следващия сезон.

 

"Основната причина Марко ван Бастен да напусне Аякс е, че според самия него той не е достигнал поставените цели и не вярва, че през следващия сезон ще подобри представянето си", съобщават от клуба.

 

Ван Бастен пое Аякс веднага след Евро 2008, където ръководи националния тим на Холандия. Бившият нападател на Милан и холандския национален тим обаче не успя да изведе тима до шампионска титла, нито до място в турнира Шампионска лига. Тимът дори бе унижен от скромният тим на Спарта Ротердам, срещу който понесе тежкото поражение с 0:4.