
Наставникът на холандския гранд Аякс Марко ван Бастен подаде оставка, след серия от слаби резултати, които лишиха тима от място в турнира Шампионска лига през следващия сезон.
"Основната причина Марко ван Бастен да напусне Аякс е, че според самия него той не е достигнал поставените цели и не вярва, че през следващия сезон ще подобри представянето си", съобщават от клуба.
Ван Бастен пое Аякс веднага след Евро 2008, където ръководи националния тим на Холандия. Бившият нападател на Милан и холандския национален тим обаче не успя да изведе тима до шампионска титла, нито до място в турнира Шампионска лига. Тимът дори бе унижен от скромният тим на Спарта Ротердам, срещу който понесе тежкото поражение с 0:4.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ