Валверде дебютира с успех начело на Валенсия в Примера

Валенсия успя да победи Осасуна като гост с минималното 1:0 и записа първи успех далеч от дома в Ла Лига от месец март насам.

Единственото попадение в мача реализира голмайсторът на „прилепите" Роберто Солдадо в 56-та минута.

Трите точки позволиха на „Лос Че" да се изкачи на девето място в таблицата на испанския шампионат с актив от 21 точки.

За Осасуна поражението бе първо от 4 ноември насам, когато отново като домакин тимът от Памплона загуби от Валядолид също с 0:1. Въпреки това, футболистите на Хосе Луис Мендилиба са на 16-то място, само на точка от зоната на изпадащите.

Двубоят на „Рейно де Навара", който бе дебютен в Примера Дивисион начело на Валенсия за Ернесто Валверде, започна равностойно и през първата част липсваха опасни ситуации пред двете врати.

През второто полувреме гостите излязоха по-мобилизирани и на няколко пъти можеха да открият резултата чрез Гуардадо и Солдадо, но стражът на Осасуна Андрес Фернандес успя да опази вратата си суха до 56-та минута.

Тогава Андрес Гуардадо намери с добро подаване Пабло Пиати, той прехвърли Фернандес, топката се отби от гредада и най-съобразителен в наказателното поле се оказа Роберто Солдадо, който вкара осмото си попадение в Примера през този сезон.

В 79-та минута дойде най-опасната ситуация пред вратата на „прилепите". Лама отправи много силен удар, но Диего Алвеш се отличи със страхотно спасяване и запази трите точки в актива на своя отбор.

До края на срещата и двата тима търсеха попадението, но резултатът остана непроменен и Валверде се поздрави с втори пореден успех начело на Валенсия след победата над Лил през седмицата в Шампионската лига.