Магьосникът Тоти напомни за себе си и отказа Фиорентина

Рома направи изключително интересна борбата за челните места в Серия А, след като тази вечер стигна до ценен успех с 3:2 над Фиорентина на „Стадио Олимпико" в късен мач от съботната програма на италианското първенство.

Героят на вечерта носи №10 в състава на Рома, като Франческо Тоти (18, 45) наниза две страхотни попадения при резултат 1:1 и донесе успеха на „вълците". Преди него Кастан (7) отбеляза за 1:0, а Ронкалия (14) изравни. Освалдо оформи крайното 4:2 в края.

Така в момента 4-ата позиция се дели от три тима - Рома, Фиорентина и Лацио, като и трите имат по 29, но „римските орли" имат мач по-малко.

Срещата започна отлично за Рома, като в 7-ата минута Тоти центрира към далечната греда, където Тахцидис засече топката с глава. Тя прехвърли вратаря и се насочи към мрежата, но от голлинията защитникът Кастан я засече и голът беше присъден на неговата сметка - 1:0 за домакините.

Радостта на домакинската публика обаче не траеше дълго, като в 14-ата минута Валеро центрира от пряк свободен удар отдясно към далечната греда. „Вълците" опитаха изкуствена засада, но Гонсало се включи от втора линия и не попадна в капана, като той върна към Ронкалия, който необезпокояван изравни.

Франческо Тоти обаче се оказа разликата през първата част, след като в 19-ата минута той получи пред наказателното поле и изведе Дестро отдясно в наказателното поле. Той от своя страна върна към Принца на Рим, който овладя и от воле прониза вратаря за 2:1.

В 45-ата минута Рома отне топката в собствената половина и тя стигна до Тоти. След няколко финта той пусна на Балдзарети отдясно, който му върна. От близо 30 метра той си нагласи топката на десния крак и с фантастичен гол препарира Вивиано за 3-и път.

Вторите 45 минути започнаха отлично за „виолетовите", след като Борха Валеро проби отляво и центрира чудесно в наказателното поле, където Ел Хамдауи бе оставен непокрит и с глава преодоля вратаря на Рома - 3:2 и драмата се завърна.

Рома обаче продължи да има превес в срещата, а от своя страна Фиорентина пропусна да изравни на няколко пъти при пропуски на Лука Тони и Хамдауи, а за пореден двубой Йоветич отсъстваше от състава на гостите. Резервата Освалдо пък оформи крайното 4:2.