Валентина Рашкова 77-а в квалификациите на СП по спортна гимнастика

снимка: БТА/XINHUA

Единствената българска участничка при жените Валентина Рашкова се класира 77-а в квалификациите за многобоя на Световното първенство по спортна гимнастика в Антверп (Белгия), информира БТА.

Рашкова събра сбор от 43.766 точки, след като получи 12.233 точки за изпълнението си на прескок, 10.300 точки на успоредка, 9.400 точки на греда и 11.833 точки на земя.

С това българското участие на шампионата приключи. В квалификациите участваха 134 гимнастички.

16-годишната американка Симона Билс спечели квалификацията за многобоя с 60.133 точки. Втора е сънародничката ѝ Кайла Рос с 59.198 точки, а трета - китайката Яо Цзиннан с 57.965 точки. В класирането следват Лариса Йордаче (Румъния) с 57.865 точки и Аля Мустафина (Русия) с 57.165 точки.

Италианката с български корени - 22-годишната Ванеса Ферари е осма в многобоя с 56.915 точки. Тя се класира и за финалите на греда и земя.

Днес Световното първенство продължава с финала на многобоя при мъжете от 21:00 до 23:30 часа.