Валентин Илиев и Стяуа направиха равен с Рапид в дербито на Букурещ

Отборите на Стяуа и Рапид (Букурещ) не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно - 0:0 в дербито на Букурещ, което бе последния мач от 11-ия кръг на румънското първенство. Българският защитник на Стяуа Валентин Илиев започна като титуляр и остана на терена пълни 90 минути.

Въпреки че нямаше голове, срещата ще се запомни с трите червени картона, показани на футболисти от двата отбора. В 66-та минута футболистите на двата тима се сбиха и главният съдия охлади страстите им с два червени картона - на на Андрей Препелица от Стяуа и на Даниел Алекса от Рапид.

Гостите от Рапид завършиха мача с 9 човека, след като Есекиас Тавареш де Мело също видя червения цвят на картона в 75-та минута.

След това равенство Стяуа заема 8-o място във временното класиране на румънското първенство с актив от 16 точки, а Рапид (Букурещ) е на 3-а позиция с 22 точки. Лидер е Динамо (Букурещ) с 26 точки, следван от Клуж с 23 т.