Божинов с два гола за Спортинг при разгромна победа в Португалия (видео)

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Спортинг (Лисабон) постигна изразителна победа с 6:1 над Жил Висенте в последния мач от 8-ия кръг на португалското първенство, игран на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон.

Българският нападател на "лъвовете" Валери Божинов се отличи с два гола за победата, като те бяха първите му в официален мач за Спортинг. Той влезе като резерва в 74-та минута и само пет минути по-късно реализира първото си попадение и пето за отбора си в мача, след като се възползва от центриране на Андре Мартин Камило и с изстрел под плонжа на вратаря бе точен за 5:1.

Вторият гол на Божинов падна в добавеното време на срещата. Диего Рубио намери българския национал в наказателното поле и той оформи крайното 6:1 с удар по въздуха от малък ъгъл.

Преди това Даниел Карико откри резултата в полза на Спортинг още в 7-та минута, а Рики ван Волфсвинкел удвои след точно изпълнена дузпа в 58-та минута. Резултатът стана класически в 62-та минута, а авторът на попадението Диего Капел вкара още един гол само 3 минути по-късно (65'), за да доведе нещата до 4:0 в полза на „лъвовете".

Почетното попадение за гостите от Жил Висенте беше дело на Роберто в 75-та минута.

След тази победа Спортинг се изкачи на 3-то място във временното класиране на Лига Сагреш с актив от 17 точки, с 3 по-малко от лидерите Порто и Бенфика, а Жил Висенте заема 9-а позиция с 9 точки.