Валенсия срази Еспаньол и се намърда в тройката

снимка: marca.com

Отборът на Валенсия постигна втора победа от началото на сезона в испанската Примера Дивисион, като тази вечер "лос че" подчиниха с 3:1 гостуващия на "Местая" тим на Еспаньол.

По този начин воденият от Нуно Санто отбор събра актив от 7 точки и се изравни с шампиона Атлетико Мадрид в Топ 3, но оставайки на два пункта зад временния лидер Барселона.

Еспаньол пък продължава със само една спечелена точка от началото на сезона, заемайки място в зоната на изпадащите.

Още в 7' Валенсия откри чрез аржентинското крило Пабло Пиати, който се разписа след асистенция на Родриго.

До почивката двата тима не си отбелязаха нови голове, а през вторите 45 минути феновете видяха общо три гола в двете врати.

Дани Парехо удвои аванса на "прилепите" в 63', а националът Пако Алкасер покачи на 3:0 в 73' след асистенция на Фегули.

Почетният гол за Еспаньол бе дело на ветерана Серхио Гарсия, който вкара от дузпа в добавеното време.