Голово шоу на "Олд Трафорд" в дебюта на Фалкао

Манчестър Юнайтед записа първата си победа в английската Висша лига за този сезон, след като воденият от Луис ван Гаал състав разгроми с 4:0 гостуващия Куинс Парк Рейнджърс в среща от четвъртия кръг на първенството.

Цели трима футболисти записаха официален дебют за "дяволите" в днешния ден - Радамел Фалкао, Дейли Блинд и Маркос Рохо, като единствено Люк Шоу остана на резервната скамейка и не успя да запише първи минути с червената фланелка.

Радамел Фалкао започна от пейката и се появи в игра след почивката, а малко преди края Тигъра дори можеше да отбележи първия си гол за 20-кратните шампиони, но Робърт Грийн успя да спаси. Първите си попадения за Юнайтед обаче реализираха Анхел Ди Мария и Андер Ерера, докато по един гол добавиха Уейн Рууни и Хуан Мата.

Така "червените дяволи" записаха първи успех от четири мача насам и събраха актив от 5 точки, което на този етап ги изравнява с Евертън и Лестър в средата на таблицата. КПР пък остава с актив от три точки на сметката си, допускайки трета загуба през кампанията.

Мениджърът на домакините Луис ван Гаал изпълни желанието на голяма част от феновете и този път реши да не залага на формация 3-5-2, избирайки схема с четирима бранители. Холандският специалист остави Радамел Фалкао на пейката, а Робин ван Перси и Уейн Рууни започнаха в атаката на Юнайтед. Хуан Мата стартира в близост до двамата нападатели, докато Анхел Ди Мария, Андер Ерера и дебютантът Дейли Блинд трябваше да действат в полузащита. Друг от дебютантите Маркос Рохо стартира отляво на отбраната, а дефанзивният вал на „дяволите“ бе допълнен от Тайлър Блекет, Джони Евънс и Рафаел.

4113457

Хари Реднап заложи на Чарли Остин и Мат Филипс в предни позиции, а Хойлет, Фер, Сандро и Кранчар стартираха в средата на терена. В отбрана за КПР стартира легендата на домакините Рио Фърдинанд, който очаквано обра овациите на феновете.

4113452

Двубоят на „Олд Трафорд“ стартира със силен натиск на домакините, които бяха твърдо решени да завоюват първа победа от началото на сезона. Футболистите в червени фланелки щурмуваха пазената от Робърт Грийн врата, а в 8' се стигна и до първия шанс в полза на „дяволите“. Ван Перси свали топката за Хуан Мата, но изстрелът на испанеца премина над гредата. В 16' холандският национал опропасти акция на домакините, не оставяйки топката на Андер Ерера след включване на Рохо.

Постепенно обаче се стигна до 24', когато Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата. Домакините получиха правото да изпълнят статично положение пред вратата на Грийн, а зад топката застана Анхел Ди Мария. Аржентинският национал изненада стража с директно изпълнение в очертанията и изведе „червените дяволи“ напред в резултата – 1:0.

4113451

В 36' резултатът на „Олд Трафорд“ вече бе и удвоен. Отлична атака на Манчестър Юнайтед завърши с подаване на Уейн Рууни към Андер Ерера, който от своя страна отбеляза първия си гол с червената фланелка – 2:0.

Отличната игра на домакините продължи да дава резултати, а в 44' Юнайтед реши и всичко в сблъсъка, правейки резултата вече класически. Ерера и Хуан Мата разиграха на едно-две, преди топката да се озове в краката на Уейн Рууни. „Десетката“ стреля прецизно в долния ляв ъгъл на вратата и съвсем отказа КПР от по-нататъшна борба в срещата – 3:0.

4113456

И след почивката Манчестър Юнайтед продължи да контролира изцяло случващото се на терена, като хората на трибуните логично очакваха и нови попадения във вратата на Робърт Грийн.

В 48' обаче гостите можеха да намалят резултата, след като Нико Кранчар се озова на стрелкова позиция. Хърватският халф стреля в очертанията, но Де Хеа напомни за класата си и спаси.

4113459

Само десет минути по-късно домакините вече празнуваха и четвърто попадение във вратата на своя съперник, след като дойде ред и на Хуан Мата да се разпише. Испанският национал получи донякъде случайна асистенция от Ди Мария, който по всяка вероятност опита да стреля, не оставяйки шансове на Робърт Грийн от близка дистанция – 4:0.

Малко след това „Олд Трафорд“ изригна, защото в игра се появи и новата суперзвезда на Манчестър Юнайтед Радамел Фалкао. Тигъра замени Хуан Мата и застана до Робин ван Перси в предни позиции, докато Уейн Рууни зае мястото на испанеца зад двамата стрелци.

В 66' пък Анхел Ди Мария продължи да удивлява трибуните, този път пускайки изкусен пас зад защитата към Робин ван Перси. Холандският национал опита да намери мрежата пред себе си, но изпращайки топката право в ръцете на Грийн.

Дванадесет минути преди края нов добър шанс се откри и пред КПР. Чилийският национал Едуардо Варгас бе изпуснат от отбраната на Юнайтед, но нападателят стреля покрай лявата странична греда на вратата.

В 84' трибуните в "Театъра на мечтите" се оживиха светкавично, защото Радамел Фалкао получи отличен шанс да отбележи първия си гол за клуба. Робърт Грийн успя да спаси силен удар на Дейли Блинд, но топката попадна право в краката на колумбийския реализатор. Тигъра стреля при добавката, но Грийн отново се намеси и успя да спаси вратата си от пето попадение.

Последният шанс за Манчестър Юнайтед дойде в 90', когато влезлият като резерва Аднан Янузай можеше да отбележи пети гол на сметката на домакините. Младият белгиец обаче не успя да се справи в ситуацията, позволявайки на Робърт Грийн да отрази опасността.