Валенсия се залепи за Реал и Барселона

снимка: valenciacf.com

Валенсия се върна на победния път в испанската Примера дивисион, след като не срещна особена съпротива от Елче на своя стадион „Местая“ и спечели убедително с 3:1. „Прилепите“ се реваншираха на феновете си за шокиращото поражение с резултат 0:3 от миналия уикенд при визитата на Депортиво ла Коруня, като привържениците получиха добри новини и от стартовия списък на тима.

Иначе резултатът бе открит в 13-ата минута от германския национал Шкодран Мустафи, който записа първия си гол с екипа на новия отбор. Бранителят имаше основание за лично съжаление миналата седмица при разгрома на „Риасор“, защото си отбеляза автогол в края на първото полувреме и от неговото попадение започна разрухата на Валенсия.

Даниел Парехо в 18-ата минута удвои на 2:0 и се погрижи домакините да изживеят спокойно остатъка от срещата, като и при двата гола асистент бе Пабло Пиати. Аржентинецът бе в основата и на третото попадение, след като се опита да сервира топката за Пако Алкасер, но защитникът на гостите Давид Ломбан изпревари испанския нападател, за да прати сам кълбото в мрежата си – 3:0.

Почетното попадение за Елче реализира Жонатас с глава след центриране от корнер в 92-ата минута.

Добра новина за Валенсия бе завръщането на вратаря Диего Алвес сред титулярите, въпреки че бразилецът все още не е напълно възстановен от физическите си проблеми. Заместникът му Йоел обаче не се представи на ниво в гостуването на Депортиво ла Коруня и вероятно това е повлияло при решението на треньора Нуно Санто.

Също така най-скъпото лятно попълнение на "прилепите" - Алваро Негредо - се почувства достатъчно здрав, за да седне на резервната скамейка и за първи път да участва в групата в мач на новия си отбор.

Валенсия се възползва от загубата на Барселона в „Ел Класико“ с 1:3 от Реал Мадрид по-рано днес и съкрати изоставането си от лидера на 2 точки, събирайки 20, достатъчни засега за третата позиция. Утре обаче Севиля може да измести и „прилепите“, и „белия балет“, ако спечели домакинството си на Виляреал от 20 часа. Елче остава в зоната на изпадащите с 5 точки на 18-то място.