Без Бербатов Монако се отпуши във Франция

снимка: asm-fc.com

Без контузения Димитър Бербатов в състава си отборът на Монако за първи път от началото на сезона отбеляза повече от 3 гола в мач от всички турнири, като надви с 3:1 Бастия при визитата си от 11-ия кръг на френската Лига 1.

За втори път през сезона пък Монако бележи повече от един гол, с което донякъде се реваншира на феновете си за нулевото равенство на стадион „Луи Втори“ срещу Бенфика в Шампионска лига. Именно в този двубой Бербатов се завърна след лекуване на травма, но получи нова такава и се оказа, че ще отсъства три седмици.

В негово отсъствие Валер Жермен откри резултата в полза на монегаските още в 5-ата минута на гостуването на стадион „Армон Сезари“, възползвайки се от великолепен извеждащ пас зад защитата в наказателното поле.

С плонж и удар с глава Кристоф Мабулу обаче възстанови равенството в 22-ата минута, преди в 79-ата Жофри Кондогбиа отново да не донесе аванс на Монако. Гостите нокаутираха съперника си в 84-ата минута с попадение на Яник Ферейра Караско за крайното 1:3.

Монако събра 17 точки и се настани на шестата позиция поне временно, изравнявайки се с Олимпик (Лион) и Сен Етиен, които обаче в неделя ще играят двубоите си от 11-ия кръг на Лига 1. Бастия с 10 пункта остава на 18-та позиция в зоната на изпадащите.

В другите мачове от събота вечер във френското първенство Каен спечели с 2:1 като домакин на Лориен, Евиан Тонон Гаяр отстъпи при домакинството на Нант с 0:2, а Реймс се прояви като солиден домакин и победи с 1:0 Монпелие.

По-рано днес шампионът Пари Сен Жермен се възползва по най-добрия начин от две дузпи и два червени картона на съперника си Бордо, за да му нанесе най-тежкото поражение от началото на сезона – 3:0.