Валенсия сбърка сериозно по пътя към Европа

Валенсия стъпи накриво в преследването си на място в Европа догодина, след като стигна само до 2:2 при гостуването си на Алмерия в мач от 30-ия кръг на Примера дивисион.

В бърз и атрактивен двубой най-запомнящият се момент дойде само 8 секунди след първия съдийски сигнал.

Домакините изпълниха център и върнаха топката до централните защитници. Коженото кълбо беше насочено към вратаря, но Сейду Кейта се показа като отличен спринтьор и с първото си отиграване в срещата отбеляза гол.Това се оказа третия най-бърз гол в историята на първенството.

Ориол Ромелу обаче трябваше да се появи на негово място, след като бившият ас на Барселона получи контузия и трябваше да излезе.

Бързо след първия гол пък падна и втори, след като Фегули и Варгас комбинираха отлично в половината на Алмерия, а Варгас отбеляза за 2:0.

Домакините обаче не се предадоха и, въпреки че играха слабо до края на първата част, те осъществиха своя удар в началото на вторите 45 минути.

Първо Гуаита успя да се намеси при удар на Сусаета, но при добавката Оскар Диаз изпревари защитниците и успя да намали резултата. В 55', само минута след първия гол, се стигна до изравняване, като точен беше Корона.

До края на мача и двата отбора имаха шанс да стигнат до победата, която беше важна и за двата тима, но най-вече Гуаита се изяви с отлични спасявания, запазвайки точката за "прилепите".

Тя обаче може да се окаже недостатъчна, тъй като Валенсия остава на 9-о място с 40 точки - на 9 от Реал Сосиедад и 8 от Виляреал в борбата за място в Лига Европа. Алемрия остава над чертата с изпадащи отбори, като се намира на 16-о място с 30 точки.