Интер с нов провал у дома

За пореден път Интер показа головата си немощ, след като прегази Удинезе в мач от 30-ия кръг на Серия А, но двубоят завърши 0:0 на „Сан Сиро”.

След хубавата серия от мачове на Интер това е втори пореден двубой, в който „нерадзурите” губят точки, и то у дома. През уикенда домакините загубиха от Аталанта, а с това и крехките надежди за място в топ 3 приключиха. Интер остава на 5-о място с 48 точки (13 от Наполи), а „бианконерите” остават 14-и с 35.

Удинезе пояна по-добре и Видмер още във 2’ внесе смут в наказателното поле на домакините, но Ханданович пресече паса му към Муриел. Самуел пък се оказа последна преграда пред Видмер само няколко минути по-късно.

Най-опасното положение за първата част бе в полза на гостите, като Ханданович спаси удар на Фернандес, а при добавката Баду беше сигурен, че ще отбележи, но Самуел с невероятен шпагат успя да избие в корнер.

Домакините не отправиха нито един точен удар към вратата на Скуфе, а най-близо до гол бяха Гуарин и Икарди, които обаче бяха неточни.

През второто полувреме Интер излезе преобразен, като натисна здраво своя съперник, а Скуфе трябваше да се намесва решително на два път. Първо в 62’ той спаси удар на Паласио, а малко по-късно и на Ернанеш от 20 метра.

При последвалия корнер Валтер Самуел се извиси над защитата и нанесе удар с глава, който мина встрани от вратата. В следващата атака и Паласио не успя да намери целта, а в яда си Валтер Мацари захапа една от бутилките с вода край скамейката на „нерадзурите”.

Влизането на Рики Алварес определено раздвижи играта на домакините, но защитата на „бианконерите” продължи да играе на добро ниво и след леките проблеми в началото на второто полувреме Удинезе удържа поривите на черно-сините.

В последните 10 минути на игра Интер имаше страхотна възможност да отбележи, като Паласио прехвърли защитата и вратаря на Удинезе почти от аутлинията за Икарди, но нападателят не успя да нанесе категоричен удар. Малко след това Скуфе спаси чудесен удар на Камбиасо, а при добавката на Милито Домици изби от голлинията.

До последния съдийски сигнал защитник на Удинезе игра с ръка в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва, а Джонатан и Милито пропуснаха добри положения.