Валенсия с нова издънка като гост

Валенсия допусна първо поражение при новия си наставник Хуан Антонио Пици. Тази вечер "прилепите" допуснаха пълен обрат и загубиха като гост от Селта с 1:2.

Поражението бе шесто като гост и общо десето за валенсианци. Така те заемат осмо място в класирането с 23 точки и се отдалечиха на цели 13 от 4-та позиция, която дава право на участие в Шампионската лига.

Селта пък се изкачи на 14-то място с 19 пункта, колкото има и Алмерия. Галисийци са на три точки от зоната на изпадащите.

Гостите запонаха добре мача и бяха по добрият тим през първите 45 минути на "Балаидос". Логично те поведоха в резултата в 23-та минута. Тогава Софиен Фегули центрира отдясно към непокрития Дани Парехо и той от границата на наказателното поле бе точен за 1:0.

През втората част обаче момчетата на Луис Енрике излязоха преобразени и съвсем заслужено стигхана до обрата. В 50-та минута Рафиня центрира отдясно и Чарлс се възползва от невниманието на защитата на "прилепите", за да изравни.

Валенсианци бяха изключително слаби през второто полувреме и в 78-та минута резервата Михаел Крон-Дели асистира на Чарлс, който реализира второто си попадение в мача.

В края на двубоя двата тима удариха по една греда, а Серхио Каналес от състава на Валенсия пропусна отлична възможност да донесе поне точка на тима си.