Манчестър Юнайтед най-накрая с 3 точки през 2014

Манчестър Юнайтед най-накрая прекъсна лошата си серия от мачове, след като записа убедително второ полувреме срещу Суонси и зарадва "Олд Трафорд" с победа 2:0 в мач от 21-ия кръг на Премиършип.

След слабо първо полувреме Валенсия успя да открие в 47' след хубава атака на домакините, а Уелбек беше точен в 59', за да фиксира крайното 2:0 за действащите шампиони.

Един от най-добрите играчи на терена беше Шинджи Кагава, който се разигра през вторите 45 минути и беше в основата и на двата гола. Самият японец можеше да се разпише, но защитник изби от голлинията 20 минути преди последния съдийски сигнал.

Така след 3 поредни загуби Манчестър Юнайтед отново успя да спечели, като това беше и първата победа на "червените дяволи" за 2014 година. С тези три точки Юнайтед остава на 7-о място, като има актив от 37 точки. Суонси е с 21 на 13-а позиция.

През целия двубой Дейвид Мойс наблюдаваше без никаква емоция, като дори не трепна при двата гола на своя тим.

4056878

През първото полувреме Суонси доминираше във владението на топката, но шансовете пред уелския тим не бяха много, като Шелви стреля неточно и в двата удобни случая, открили се пред гостите.

"Червените дяволи" отново бяха неузнаваеми, като единствено Аднан Янузай беше заплаха за противниковата врата, нацелвайки и гредата от пряк свободен удар през първата част.

47' се оказа решаваща в двубоя, след като Янузай намери Кагава в наказателното поле, който стреля, но Тремел спаси. Там обаче нямаше кой да покрие Валенсия, а крилото наниза откриващото попадение - 1:0.

4056879

Оттам нататък, домакините започнаха да играя изключително силно, пропускайки няколко отлични положения в следващите минути. Все пак в 59' нова комбинация между Янузай и Кагава позволи на Уелбек да стреля, но вратарят успя да спаси. Евра обаче върна към нападателя и той не сбърка - 2:0.

4056882

До края на мача Янузай и Кагава се опитаха да ознаменуват силните си изяви с голове, но и двамата нямаха късмет пред противниковата врата - 2:0 за шампионите.