Валенсия продължава да страда

снимка: as.com

Валенсия завърши 2:2 с гостуващия Валядолид в среща от 13-ия кръг на футболното първенство на Испания и продължава да няма победа в последните си три мача като домакин.

Аржентинецът Евер Банега пропусна дузпа за Валенсия още в 5-а минута, след като уцели гредата. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря Диего Марино срещу Антонио Бараган.

Четири минути по-късно Хави Гуера откри резултата в полза на Валядолид след асистенция на Джилберто Гарсия.

Колумбийският нападател Дорлан Пабон изравни за Валенсия в 29-а минута. Джилберто Гарсия в 50-а минута отново даде аванс на гостите, но в 76-а резервата Софияне Фегули донесе точката на домакините.

След равенството възпитаниците на Мирослав Джукич се изкачиха на 9-о място със 17 точки, докато Валядолид достигна до 15-а позиция с 12 точки.