И Атлетико сбърка на "Ел Мадригал"

Виляреал се превръща в голямо препятствие за челниците в класирането, след като Атлетико (Мадрид) успя да измъкне само 1:1 при визитата си на “Ел Мадрига“ тази вечер.

Столични почнаха отлично и след автогол в 3' на Марио, но упражнението бе повторено от Хуанфран 12 минути преди края и това донесе точката на “жълтата подводница“.

Новакът в Примера продължава да изумява, след като преди броени седмици и Реал Мадрид стъпи на криво на “Ел Мадригал“, като дори падна с 2:1. Атлетико измъкна равенството, но Барселона може да се отдалечи на цели 3 точки, ако спечели довечера.

Двата отбора са с по 34 точки, а Реал Мадрид е само на три точки зад тях. Виляреал пък е убедително на 4-о място с 24 пункта.

Двубоят почна отлично за гостите, които още в 3' излязоха напред в резултата. След центриране на Хуанфран настъпи разбъркване пред вратата на домакините, а Коке успя да стреля. Топката излизаше, но беше насочена във вратата от защитника Марио – 0:1 и автогол.

Само минута по-късно Кани беше близо до изравнителния гол, но топката премина встрани от вратата. След това и Куртоа показа рефлекс, спасявайки удар на Сориано.

Почти до самия край на полувремето домакините действаха по-добре от своя противник, но Коке и Вия имаха страхотни възможности пред себе си и само късметът помогна на “жълтата подводница“ при техните опити.

След почивката Виляреал имаше първа възможност за гол, но Алдервейрълд остави Уче да прави каквото си иска в наказателното поле, но нападателят пропусна отлична ситуация след грешката на младия защитник.

Хвърлилите се в атака домакини оставяха доста пространства за бързите нападатели на Атлетико, но Диего Коща нямаше ден и се отчете с няколко пропуска, а освен това беше изваден от игра.

Това се случи само 2 минути, след като домакините стигнаха до ценния изравнителен гол, след като неразбирателство в защитата на Атлетико доведе до автогол на Хуанфран – 1:1 и Виляреал обърка сметките на още един фаворит за титлата след Реал Мадрид.