Валенсия пред банкрут

снимка: БГНЕС

Спешни преговори се водят между футболен клуб Валенсия и водеща испанска банка. "Прилепите" трябва да изплатят повече от 50 милиона евро преди края на тази година, а ако не успеят може да се стигне до фалит на клуба. Преговорите се водят с "Банкаха" относно отлагане на замразяването финансите на клуба.

 

Въпреки всичко кризата може да доведе до продажбата на някои от звездите на отбора като Давид Вия, Давид Силва и Хоакин.

 

Клубът има да изплаща заплати на играчи и на около 300 души работещи за отбора, вноски по строежа на новия стадион и вноски към кредиторите.