Валенсия излезе на върха в Ла Лига след класика над Кордоба

снимка: valenciacf.com

Валенсия победи с 3:0 гостуващия Кордоба и излезе начело в класирането на Примера дивисион след петия кръг.

Успехът бе четвърти пореден за "прилепите", с което те се изравниха по точки с Барселона и Севиля, но оглавиха класирането с по-добра голова разлика. Кордоба е на последното 20-то място в таблицата с 2 точки.

Пако Алкасер откри резултата след удар с глава в 22' минута. Това беше негов четвърти гол от началото на сезона. Пет минути по-късно (27') домакините удвоиха резултата. Андре Гомеш навлезе в наказателното поле, ударът му беше блокиран, но при добавката Хосе Луис Гая беше точен за 2:0.

В 73' минута пък Софиан Фегули беше изведен зад защитата и вкара третото попадение, с което оформи класическата победа на Валенсия.

В друг мач от кръга Еспаньол записа първи успех за сезона, след като се наложи над Хетафе с 2:0.

Серхио Гарсия в 66' минута и резервата Кристиан Стуани в 82' донесоха победата на "папагалчетата", които се изкачиха на 11-то място с 5 точки.

Футболистите на Хетафе не успяха да отбележат гол в трети пореден мач и след четвъртата си загуба в пет срещи заемат предпоследното място в класирането с 3 точки.