Сент Етиен и Бордо не успяха да оглавят Лига 1

снимка: asse.fr

Сент Етиен и Бордо пропуснаха шанса си да се изравнят по точки с лидера в Лига 1 Олимпик Марсилия, след като завършиха 1:1 в последна среща от седмия кръг на футболното първенство на Франция.

Така домакините от Сент Етиен продължиха на 16 мача серията си без загуба пред собствена публика.

Възпитаниците на Кристоф Галтие пропуснаха доста положения пред вратата на съперника през първото полувреме, но все пак първи откриха резултата.

В 31-ата минута Рики ван Волфсвинкел, който играе в тима под наем от Норич, беше точен след удар с левия крак и асистенция на Франк Табану.

Португалецът Тиаго Илори, който е собственост на Ливърпул, но този сезон ще играе във Франция под наем, изравни в 39-ата минута. Той се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

Слд това реми Сент Етиен и Бордо изостават на две точки от Олимпик Марсилия след първите седем кръга в шампионата.