
След днешната квалификация за Гран при на Европа на пистата във Валенсия настроението в отбора на Мерцедес не бе особено приповдигнато. Двамата състезатели на тима Нико Розберг и Михаел Шумахер не успяха да покажат на 100% истинската скорост на болидите си, като останаха на седмо и осмо място.
Независимо от не особено доброто си класиране и двамата пилоти поздравиха механиците на отбора за добре свършената работа. Те разчитат, че на самото състезание утре ще успеят да се справят по-добре, защото скоростта им е доста добра, а освен това и двамата успяха да запазят по един комплект чисто нови гуми.
"Вчера денят бе много напрегнат, защото трябваше да се правят доста промени и настройки, но механиците се справиха отлично. Трасето не е никак лесно, като трябва много да се внимава с прегряването на задните гуми. Радостното за мен е, че успях да запазя един чисто нов комплект меки гуми, което може да бъде много добре за самото състезание. Чакам с нетърпение утрешния ден и се надявам на добро представяне", сподели след квалификациите Нико Розберг.
Другият пилот на отбора Михаел Шумахер, който в предишното състезание в Канада за малко не успя да се качи на подиума, като в последните обиколки бе изпреварен от Марк Уебър, прие резултатите от квалификационната сесия с умерен оптимизъм.
"Според мен резултатът ни от днес е нормален. Можех да се боря за седмото място, но в последната ми бърза обиколка атакувах един завой много рано, което ми коства доста време. Но все пак важното е, че успяхме да заемем сравнително добри стартови позиции. Смятам, че утре ще можем да атакуваме колите пред нас, но в момента е рано да се каже какво може да се случи", коментира Шумахер.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ