В Мадрид се уповават на Бейл срещу Дортмунд

Водещите спортни вестници в Испания (базирани в Мадрид) Marca и AS прогнозират, че Гарет Бейл ще се окаже ключовият фактор за Реал Мадрид в реванша от четвъртфиналите в Шампионската лига като гост на Борусия (Дортмунд).

„Белия балет“ срази съперника с 3:0 на „Сантяго Бернабеу“, като именно Бейл бе сред най-активните с екипа на домакините. Сега при положение, че Кристиано Роналдо може изобщо да не започне сред титулярите, съвсем очаквано Marca и AS обръщат внимание на уелската звезда.

„Бейл всява страх“, „Мадрид се връща в ада“, „Уелсецът ще води атаката на място в полуфиналите“, са част от заглавията във вестник Marca, посветени на предстоящия сблъсък от 21:45 часа довечера.

Другият столичен спортен ежедневник AS пише на първата си страница, че „Бейл ще довърши започнатото“, като подчертава, че „Роналдо напусна рано-рано тренировката, под въпрос е за мача“.

Феновете на Реал очакват спокойно реванша с Дортмунд, но техните любимци им дължат още едно извинение (освен победата с 3:0 в първия мач и успехите с 5:0 и 4:0 над Райо Вайекано и Реал Сосиедад в първенството) за двете последователни поражения от Барселона и Севиля в Ла Лига.