Ужасяващата постъпка на Жиру спрямо Шкъртел (ВИДЕО)

Мартин Шкъртел се превърна в герой за Ливърпул с изравнителния си гол в 96-ата минута за 2:2 в дербито с Арсенал на „Анфийлд“, но около половин час по-рано изглеждаше сякаш изобщо няма да може да доиграе мача от 17-ия кръг на английската Висша лига.

В напредната ситуация пред наказателното поле на домакините в началото на второто полувреме френският нападател на Арсенал Оливие Жиру извърши твърде грубо, макар и неволно, действие срещу Шкъртел.

Французинът буквало стъпи върху главата на съперника си и по всичко изглежда, че е отворил сериозна рана на скалпа. Лекарите поне шест минути се грижеха за неприятната контузия на защитника, който бе превързан и след това изпратен отново на терена да доиграе мача.

4128742

Феновете на Ливърпул аплодираха доблестната постъпка на Шкъртел, който по-късно бе възнаграден за страданието си с изравнителния гол по драматичен начин в 96-ата минута.