Уругвай не успя да преодолее групите на Световното за юноши до 20 г.

Камерун победи Уругвай с 1:0 в последен мач от група "B" на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години и лиши южноамериканците от надежди за класиране на осминафиналите.

Възпитаниците на Хуан Версери останаха на последното място с 2 точки, след като в предишните си два мача постигнаха равенства. Единственото попадение за първата победа на африканците в надпреварата реализира Емануел Мбонго след половин час игра.

Така Камерун продължава във фазата на директните елиминации като втори в групата с 4 точки. Португалия пък заслужи първото място със 7 точки след успех над Нова Зеландия с 1:0 с гол на Марио Руи в 31-ата минута.

Домакинът Колумбия завърши на върха в група "А" с пълен актив след 1:0 над Република Корея. Голът реализира Луис Муриел осем минути преди почивката. Южнокорейците също продължават напред като един от най-добрите трети отбори с 3 точки, информира БТА.

Франция завърши втори в групата с 6 точки след 2:0 над Мали след късни попадения на Седрик Бакамбу и Александър Лаказет.