Мартин Петров игра цял мач при загуба на Болтън в контрола

Отборът на Болтън записа загуба от испанския първодивизионен Леванте с минималното 0:1 в генерална репетиция за новия сезон в Премиършип на "Рийбок Стейдиъм".

Българският национал Мартин Петров бе през цялото време на терена, но не успя да помогне на Уондърърс да отбележи, въпреки поредния си добър мач за клубния тим. За отличното представяне на Петров в двубоя и цялата предсезонна подготовка на Болтън, сочат и високите му оценки след края на контролата.

Единственото попадение в срещата падна в 79-тата минута и бе дело на Висенте Ибора, който направи добавка след удар на испанците, отбил се в гредата на Болтън.

Петров се отчете с няколко пропуски в срещата, освен обичайните си пробиви по фланговете, които тормозеха бранителите на Леванте.Българинът можеше да открие резултата още в десетата минута, но страховитият му удар от около 30 метра профуча до гредата. Малко по-късно Петров получи пас по лявото крило от Крис Ийгъл и стреля по диагонала, но отново на сантиметри от целта.

В 55-ата минута Иван Класнич прати топката в мрежата на Леванте, след като засече опит за удар на Петров, но попадението беше отменено заради засада.

Болтън стартира сезона във Висшата лига следващата събота като гост на новака Куинс Парк Рейнджърс в Лондон.