Уругвай и Кот д'Ивоар приключиха контролите с победи

Отборът на Уругвай спечели с 2:0 последната си контрола преди старта на Мондиал 2014.

В същото време в друга контрола от тази нощ Кот д`Ивоар победи с 2:1 Ел Салвадор.

Уругвай се справи срещу отбора на Словения, като двубоя се игра в столицата Монтевидео на стадион „Сентенарио“, който приема първия финал в историята на световните първенства.

„Урусите“ бяха без голямата си звезда Луис Суарес, който се възстановява от операция, но ще бъде готов за Мондиала.Нападателното дуо Единсон Кавани и Диего Форлан откри резултата в 37-та минута. Таранът на ПСЖ засече с глава центриране на Форлан.

Второто попадение бе дело на Кристиан Стуани в 76-та минута, който бе точен след центриране от корнер.Това бе последната контрола на тима, който стартира на 14 юни срещу Коста Рика.

Кот д'Ивоар се справи с 2:1 над Ел Салвадор като двубоя се игра в САЩ. Африканците почнаха силно и още в 8-та минута Жервиньо бе точен за 1:0. Големият нападател на отбора Дидие Дрогба бе точен за 2:0 в 42-та минута.

Ел Салвадор отбеляза един гол в края след точно изпълнена дузпа от Алварез. Това бе последна контрола на тима, който стартира на 15 юни срещу Япония.