Аржентина загря с класика над Тринидад

Един от фаворитите на Мондиал 2014 Аржентина спечели с 3:0 срещу отбора на Тринидад и Тобаго в контролна среща, която се игра на стадион "Антонио Веспучи" в Буенос Айрес.

„Гаучосите“ предложиха много емоции на своите фенове и ги зарадваха с класическа победа, която можеше да бъде още по-изразителна.

Алехандро Сабея започна с Меси, Лавеци и Палсио в предни позииции подпомагани от Анхел ди Мария.

Резултатът бе открит чак в 45-та минута, когато след корнер Родриго Паласио нацело топката с глава за 1:0.

Вторият гол дойде след страхотен пряк свободен удар на Меси в 51-та минута. Топката се удари в гредата, но Масчерано бе точен при добавката.

Няколко минути по-късно Паласио изигра много добре една атака, като финтира защитник и върна топката на влезлия като резерва Макси Родригес, който се разписа за 3:0.

Последната проверка на Аржентина преди старта на първенството е срещу отбора на Словения на 7 юни.

Състав на Аржентина: Ромеро, Кампаняро, Фернандес, Демикелис (Басанта 46), Рохо, Масчерано (Алварес 70), Гаго (Билия 46), Ди Мария (Перес 63), Лавеци (Родригес 56), Меси, Паласио (Фернандес 76).