Уникат като ЦСКА и в Италия - отбор от трета лига на 1/2-финал за Купата

Третодивизионният Алесандрия победи втородивизионния Специя с 2:1 като гост и се класира за полуфиналите на турнира за купата на Италия по футбол. По този начин и на Ботуша се получи крайно нетипичната ситуация, в която тим от толкова ниско ниво ще спори за място на финала - както в България до тази фаза стигна ЦСКА със статута на аматьор.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута след попадение на ветерана Емануеле Калайо от дузпа, отсъдена, след като фланелката на Науел Валентини беше скъсана от дърпане в наказателното поле от защитника на съперника Ведран Целяк.

Алесандрия, финалист в надпреварата през 1936 година, стигна до късен обрат след две попадения на резервата Рикардо Бокалон.

Той изравни в 83-ата минута с добавка отблизо, а във втората минута на добавеното време донесе и победата на отбора си с глава след центриране на Фердинандо Витофранческо.

Така Алесандрия стана първият отбор от трета дивизия, който достигна до полуфиналите на турнира за купата на Италия след Бари през 1984 година.

Съперник на момчетата на Анджело Грегучи в двата мача на разменено гостуване за класиране на финала ще бъде Милан. Първата среща е на 26 януари, а реваншът на "Джузепе Меаца" е на 1 март.