9 факта за №9 на Барса - Луис Суарес-Канибала

Нападателят на Барселона Луис Суарес-Канаибала изригна с хеттрик срещу Атлетик (Билбао) в неделя и в официалната страница на европейския шампион излязоха с девет факта за своята деветка.

Ето ги и тях:

1. Вкарва по 1.00 гола средно на мач. Уругваецът вече има 29 попадения в 29 мача този сезон, вкарвайки в 18 различни двубоя.

2. По-добър е от миналия сезон. В дебютната си кампания на стадион "Ноу Камп" Луис вкара 25 пъти в 43 мача, или средно по 0.58 гола на среща.

3. Четвърти хеттрик за Барса. Канибала си взе топката от мача с баските в неделя, след като избухна с три гола. Той е правил същото срещу Гуанджоу на световното клубно първенство и срещу Ейбар в Ла Лига, както срещу Кордоба през миналия сезон за победата с 8:0.

4. Суарес вече има 21 хеттрика в кариерата си, като девет от тях са за Аякс, 6 за Ливърпул и два за националния отбор на Уругвай.

5. Призът "Пичичи" изглежда реален. В момента Канибала води с 18 попадения в листата на голмайсторите в Ла Лига. С по два гола зад него са преследвачите Неймар, Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

6. Подава много. В мача срещу Атлетик Суарес подаде за гола на Неймар - неговата десета асистенция този сезон.

7. Записал е 2787 минути този сезон. Луис е играл повече от всеки друг футболист на каталунския колос този сезон. Той остана на пейката само срещу Леванте, Вияновензе и Байер Леверкузен.

8. Винаги започва като титуляр. Уругваецът е играл пълни 90 минути в 29 мача - никога не е влизал като резерва и никога не е бил сменян.

9. Най-полезен играч. Той получи това звание на световното клубно първенство, където очаквано стана играч на турнира и водещ реализатор с пет гола. Той се изравни с Меси и Делгадо като играчът с най-много голове в надпреварата. През 2015 година Суарес наниза общо 46 гола.