Уникално шоу в първата контрола на Левски

снимка: levski.bg

Отборът на Левски постигна драматичен успех в първата си зимна контрола за годината. „Сините“ се наложиха с 5:3 над друг елитен тим – Черноморец, като спарингът се изигра на стадиона в гр. Созопол.

Хеттрик за Левски записа Ларсен Туре, докато по едно попадение добавиха новото попълнение Антон Огнянов и младият Борислав Цонев. Точни за Черноморец бяха Ангелов, Дойу и Джонсън.

Наставникът на Левски Антони Здравков заложи на Горан Блажевич под рамката на вратата, докато Петков, Иванов, Белаид и Уолъс започнаха в защита. Орлин Старокин и Владимир Гаджев оформиха двойка вътрешни полузащитници, докато Мирослав Иванов, Ларсен Туре и Кевин Бру помагаха на изнесения по-напред Димитър Макриев.

Още на почивката Тони Здравков промени почти целия си състав, а участие в мача записаха още Пламен Илиев и полевите футболисти Мюлдер, Пламен и Даниел Димови, Ангелов, Борислав и Радослав Цоневи, Орачев, Мисяк, Димитров и новото попълнение Антон Огнянов.

Извън групата на „сините“ за днешната контрола бе Гари Родригес, който днес напусна лагера на тима. Както е известно, холандецът е на крачка от трансфер в испанския първодивизионен Елче.

4060378

Двубоят в Созопол стартира кошмарно за Левски, като столичният гранд допусна две попадения още в първите 15 минути на мача. В 7' Милчо Ангелов матира Блажевич след центриране на Гофред, а още толкова по-късно „акулите“ вече бяха удвоили преднината си. Каращият проби Уолъс не успя да защити добре зоната си, а Дойу отбеляза за 2:0 след асистенция на Фонсека.

Головото шоу край морето продължи, а още в 18' Левски успя да намали резултата. Владимир Гаджев не успя да отправи удар към вратата, но кълбото достигна до Ларсен Туре, който макар и след подхлъзване успя да отбележи за 2:1.

До почивката Ларсен Туре се превърна и във водеща фигура на терена, след като французинът оформи и хеттрик във вратата на бургазлии. В 35' Туре изравни след подаване на Гаджев, а минутки по-късно отново той вкара за 2:3. Този път чернокожият нападател получи подаване на Старокин и с хубаво отиграване преодоля Стефано Кунчев, оформяйки хеттрика си.

4060377

И след почивката двата тима продължиха да си вкарват, като извършени бяха и куп промени в двете единайсеторки.

Десет минути след подновяването на играта, Левски реализира и четвъртия си гол в срещата. Станислав Ангелов се пребори добре за една топка и комбинира с Макриев, който от своя страна намери новото попълнение Антон Огнянов. Последният стреля силно и отбеляза първия си гол за Левски, макар и в неофициален мач - 2:4.

В 65' Черноморец пък продължи размяната на голове. Топката бе центрирана в пеналтерията на "сините", а каращият проби британец Джонсън скочи най-високо и с глава прониза Пламен Илиев за 3:4.

4060380

Крайното 3:5 бе оформено пет минути преди края, когато се разписа и един от двамата близнаци Цоневи - Борислав. Талантът на Левски получи отличен пас от друг млад футболист на тима - Мики Орачев, преди да завърши атаката с хубав удар от движение.

В заключителните минути Левски имаше възможност и за шести гол, като нов шанс се откри пред Антон Огнянов. Привлеченият от Любимец футболист се озова очи в очи със Стефано Кунчев, но стражът отрази с крак.