Черно море с разгром в първата контрола

Черно море постигна победа в първата си контрола от предсезонната подготовка. В мач, игран на стадион "Младост" във Варна, футболистите на старши треньора Георги Иванов победиха втородивизионния Калиакра с 4:0.

По предварителна уговорка на двата отбора се играха три полувремена по 30 минути. Резултатът бе открит от Михаил Венков в 28-та минута. След центриране от корнер Кирил Котев отклони топката към далечната греда, където Венков от непосредствена близост вкара за 1:0

В 52-та минута Бакари удвои преднината на домакините. Стенли Окоро напредна по десния фланг и центрира по земя успоредно на голлинията, а Бакари засече топката с диагонален удар за 2:0.

В 70-та минута Стенли Окоро нацели гредата след удар от 7-8 метра по диагонал. В 79-та минута Мартин Костадинов напредна по левия фланг и центрира, а Стенли Окоро засече топката в движение за 3:0.

В 90-та минута 15-годишният Валентин Йосков реализира 4-ти гол за Черно море и оформи крайния резултат. Треньорът Георги Иванов използва 23-ма играчи в срещата.