Уникалната серия на Парма продължава

Парма завърши 1:1 срещу гостуващия Дженоа, но продължи рекордната в клубната си история серия на 17 поредни мача без поражение в Серия А.

Възпитаниците на Роберто Донадони събраха 47 точки и се изравниха с петия Интер в борбата за място в Лига Европа през следващия сезон. Айзък Кои изведе гостите напред срещу хода на играта в 21-ата минута след извеждащ пас на Муса Конате.

Десет минути по-късно Парма заслужено изравни, когато Езекил Скелото се разписа след центриране от фаул в наказателното поле на Марко Пароло.

Домакините се опитаха да стигнат до пълен обрат след почивката и пет минути преди края Амаури стреля опасно с глава, но вратарят Матиа Перин показа класа и спаси.

Така Парма не успя да стигне до победата, но все пак запази позитивната си серия, след като за последно загуби в Серие А на 2 ноември с 0:1 при домакинството си на лидера Ювентус, припомня БТА.