Севиля с пета поредна победа в Ла Лига

Севиля спечели с 2:1 срещу домакина Осасуна в мач от 29-ия кръг на испанското футболно първенство. Възпитаницте на Унай Емери записаха пета поредна победа в Примера дивисион и с 47 точки се изкачиха на петото място във временното класиране.

Хайро Самперио откри резултата в 27-ата минута след асистенция на Витоло, а в самия край на първото полувреме Карлос Бака удвои аванса на гостите от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Дамиа Абея в наказатлното поле.

Решението на главния рефер Алфонсо Алварес да посочи бялата точка беше бурно оспорвано от пейката на домакините, като в следствие на това старши треньорът на Осасуна Хави Гарсия беше отстранен, информира БТА.

През втората част Севиля контролираше двубоя, а в последните секунди на продължението резервата Хавиер Акуня все пак направи загубата на домакините по-почетна след самостоятелна акция.

Осасуна допусна четвърто поредно поражение и вече е на 16-о място с 29 точки, само на 2 точки над зоната на изпадащите.