Уникална драма прати Парма в Лига Европа

Парма ще играе в Лига Европа, след като се оказа победител в битката за място в Европа с Милан и Торино.

Тази вечер "дуковете" направиха това, което се изискваше от тях и победиха последния Ливорно с 2:0. Победата за Парма не дойде толкова лесно и първото полувреме на "Енио Тардини" премина без голове.

През втората част обаче влезлият като резерва Амаури се разписа на два пъти - в 62-а минута той засече с глава центриране на Антонио Касано от корнер и откри резултата. Десет минути преди края на редовното време отблизо бразилецът оформи крайното 2:0.

По този начин играчите на Роберто Донадони обезмислиха успеха на Милан над Сасуоло с 2:1. Голямата драма обаче бе на "Артемио Франки" във Флоренция, където домакините и Торино завършиха про 2:2 и всъщност това позволи на "дуковете" да заемат шестото място.

Двубоят във Флоренция бе изключително интригуващ и драматичен. След нулево първо полувреме Джузепе Роси даде аванс на домакините след точно изпълнена дузпа в 57-а минута. Наказателният удар бе отсъден след доста спорен фаул срещу Хуан Куадрадо.

Десет миунути по-късно Алесио Черчи направи страхотен пробив отдясно и асистира на Марсело Ларондо за 1:1. Това вдъхбови гостите и малко по-късно те отново отбелязаха, но попадението бе отменено заради засада.

В 79-а минута резервата Анте Ребич попари Торино, след като бе изпуснат от отбраната на "биковете" и оползотвори подаване на Куадрадо за 2:1.

Надеждите на гостите се върнаха в 84-а минута, когато Ясмин Куртич бе точен от пряк свободен удар.

Драмата дойде в продължението. Секунди преди края на двубоя бе отсъдена спорна дузпа за нарушение срещу Пауло Барето. Зад топката застана Алесио Черчи, но стражът на "виолетовите" Антонио Розати спаси силният удар и на практика прати Парма в Лига Европа.

"Дуковете" заемат шесто място с 58 точки в Серия А, Торино остава седми с точка по-малко, а Милан е осми също с 57 пункта.