Севиля сложи точка на кампанията с победа над Елче

Севиля сложи край на сезона в испанското първенство по футбол с победа с 3:1 над Елче като домакин, а последната  асистенция за тази кампания беше дело на Гари Родригес.

Носителите на трофея в Лига Европа, спечелен с дузпи срещу  Бенфика, са пети в класирането и изостават само от Атлетико  Мадрид, Барселона, Реал Мадрид и Атлетик Билбао.

Висенте Ибора даде аванс на севилците още в 16-та минута на  мача, когато Федерико Фацио свали топката на далечна греда след  центриране от ъглов удар, а непокритият Карлос Фернандес подаде  на голмайстора.

Хаиро Сампейро покачи на 2:0 в полза на  домакините след близо час игра, а последния гол в полза на  домакините вкара отново Ибора в 72-та минута.

Последното  попадение изобщо за сезона пък беше дело на Ричмънд Бокай от  Елче, като асистенцията във втората минута на добавеното време  даде Гари Родригес. Бившият нападател на Левски игра 25 минути  като резерва, уточнява БТА.

Отборът на Елче завърши първенството с точка над чертата на  изпадащите. Към Сегунда дивисион заминаха Осасуна, Валядолид и  Бетис.