Уилямс ще се борят да задържат Розберг

снимка: formulaf1.com

Сър Франк Уилямс се зарече да се бори, за да задържи Нико Розберг в тима на Уилямс и през следващите няколко сезона във Формула 1.

 

Напоследък слуховете за бъдещето на младия германец се засилиха, особено след като е ясно, че договорът на 23-годишният пилот изтича в края на този сезон и самият Нико заяви, че възнамерява да се бори за място в по-елитен отбор през 2010г.

 

"Ще се борим за Нико", заяви Уилямс, който въведе Нико в спорта.

 

"За мен Нико е толкова добър, колкото Хамилтън и Фетел. Други отбори се интересуват от него, но ние сме ограничени откъм финансови възможности и не можем да му предложим много висока заплата. Единственото, с което можем да го спечелим е да направим много бърз и силен болид", заключи сър Франк.