Уейн Рууни с официално извинение към феновете

галерия:

Нападателят на Англия и Манчестър Юнайтед Уейн Рууни се извини на феновете на „трите лъва" заради гневната си реакция след мача срещу Алжир на Мондиал 2010 в ЮАР, завършил 0:0. Тогава побеснял от слабата игра на отбора, напускайки терена Рууни заяви саркастично „Хубаво е да чуеш как собствената ти публика те освирква".

 

Думите му предизвикаха остра реакция във футболните среди в Англия, особено след неубедителната игра на сочения от мнозина за най-добър нападател на света. Рууни обаче побърза да излезе с официално изявление до феновете на „трите лъва", в което се извинява за реакцията си, оправдавайки се с напрежението и смесените чувства в конкретния момент след мача.

 

„Когато погледна назад към нещата които казах, оценявам, че не съм бил прав", пише Рууни в съобщението, разпространено от английската ФА. „Думите ми бяха плод на яд и отчаяние след лошия резултат на отбора".

 

„Искам да се извиня за думите си, които може би са обидили някого", пише още нападателя на Ман Юнайтед.

 

Следващия мач на Англия на Световното е срещу Словения и победа би класирала островитяните за 1/8-финалите.