Уест Хям спечели лондонското дерби с Фулъм

Уест Хям Юнайтед се наложи с 3:1 над гостите от Фулъм в лондонското дерби на 22-ия кръг на английската Премиършип. Така "чуковете" нанесоха първа загуба на своя съперник в последните му девет мача и го изпревариха във временното класиране.

 

Домакините поведоха в резултата още в 7-та минута. Тогава Джон Пейнстил от състава на Фулъм не успя да върне добре една топка на вратаря Шварцер и Давид Де Микеле пръв стигна до нея, след която необезпокояван я прати в мрежата за 1:0.

 

Авансът на „чуковете" обаче бе скоро заличен. В 22-та минута Пол Кончески се включи в атаката на Фулъм и със страхотен шут от около 25 метра простреля Робърт Грийн.

 

След изравнителния гол момчетата на Джанфранко Дзола взеха инициативата и след няколко пропуснат възможности успяха да възстановят своята преднина. В 60-та минута КОнчески повали Карлтън Коул в наказателното поле на Фулъм и реферът правилно посочи бялата точка. Марк Ноубъл не сгреши от 11-те метра и отново изведе „чуковете" напред.

 

Победата на домакините бе подпчетана от Коул в 79-та минута след като получи удобен пас от Ди Микеле и хладнокръвно пусна топката под плонжа на Марк Шварцер за крайното 3:1.