Уест Бромич не позволи на Челси да се откъсне

Челси не успя да измъкне победата като гост на Уест Бромич Албиън в двубой от междинния 26-и кръг на Премиършип и двата отбора завършиха при 1:1

Лондончани поведоха с 1:0 с попадение на Бранислав Иванович, който се разписа в самия край на първото полувреме. Те вече мислеха за победата, когато в 87-а минута Виктор Аничебе с глава направи 1:1.

Така "сините" взеха една точка и все пак останаха лидери в класирането с 57 пункта. Основната заслуга за това обаче е на издънките на основните конкуренти - Арсенал и Манчестър Сити. "Артилеристите" са втори с 55 точки, а през уикенда те бяха разбити с гръмкото 1:5 от Ливърпул. "Гражданите" пък не успяха да надвият Норич и в момента имат 54 пункта.

Уест Бромич пък успя да се измъкне от зоната на изпадащите. "Дроздовете" събраха 24 точки и заемат 17-а позиция. Същия брой точки има и Съндърланд, но по-добрите полазатели са на страната на У.Б.А.

През по-голямата част от двубоя Челси бе отборът, който задаваше темпото и контролираше събитията на терена. Гостите обаче трудно достигаха до положения за гол и откриха резултата чак в продължението на първото полувреме, когато след корнер се разписа Иванович. Уест Бромич вдигна оборотите в последните 15 минути на срещата и заслужено успя да изравни чрез резервата Аничебе, а точките бяха поделени.

"Дроздовете" не можеха да разчитат на защитника Били Джоунс, който има контузия в коляното. Аут от състава на Пепе Мел бяха още Никола Анелка, Стефан Сесеньон и Йонас Олсон. Като титуляр на върха на атаката започна Тиеви Бифума, който пристигна на "Дъ Хоутърънс" тази зима. Той дебютира с гол за У.Б.А тази събота срещу Кристъл Палас, но тимът загубо с 1:3.

Жозе Моуриньо пък заложи на същия състав, който през уикенда отнесе Нюкасъл с 3:0. Изключение направи Франк Лампард, който бе заменен от Рамиреш. Челси отново бе без своя капитан Франк Лампард, който може да се завърне в двубоя за ФА къп срещу Манчестър Сити. След контузия обаче отново в групата за днешния мач попадна Фернандо Торес, който бе възстановен от контузия в коляното.

4064950

Като цяло първото полувреме не бе много интересно. Челси видимо бе тимът, който показа повече футболни достойнства. След 15-а минута на двубоя лондончани изцяло взеха инициативата в свои ръце и тотално контролираха мача.

Опаснте положения пред Бен Форестър липсваха. Нещо повече - футболистите на Жозе Моуриньо така и не успяваха да отправят точен удар в рамките на противниковата врата. На отсрещния край на терена Петър Чех също нямаше кой знае каква работа, но това не бе така неочаквано.

Домакините залагаха повече на играта в защита и макар че се справяха сполучливо, в края на полувремето се прибраха доста и приеха Челси прекалено навътре в половината си. Цената за това се оказа висока.

4064956

Във втората минута на продължението на първата част Вилян центрира от корнер, Давид Луис успя да отклони топката към Бранислав Иванович по атрактивен начин, а сръбският защитник изпревари противников играч и откри резултата - 1:0 в полза на Челси.

През второто полувреме нещата не се промениха. "Дроздовете" правиха опити да постигнат нещо по-различно, но им бе трудно да се справят с най-добрата защита във Висшата лига. Футболистите на Пепе Мел така и не успяваха да отправят точен удар във вратта на Челси.

В 75-а минута дойде най-чистото положение за тях. Бифума достигна до топката след едно разбъркване при центриране от корнер, но не намери добре кълбото и от малко разстояние пропусна златна възможност да изравни. Само минута по-късно центриране на Стивън Рийд достигна до изпуснатия от голмайстора Иванович Крис Брънт. От удобна позиция в наказателното поле обаче халфът стреля в аут.

4064957

Преди това лондончани доминираха, но пропуснаха да удвоят чрез Ето'о, Азар и Вилян. Добре се включи и завърналият се след лечение на контузия Еден Азар.

Последните 15 минути обаче бяха за домакините,които най-после успяха да се установят в близост до наказателното поле на Челси и да затормозят Петър Чех и отбраната пред него.

Въпреки че в един от момент от двубоя не се виждаше как Уест Бромич може да изравни, това се случи в 87-а минута. Берахино напредна и центрира отляво, Петър Чех действа неубедително, а Давид Луис изпусна Виктор Аничебе и бразилецът с глава успя да изравни - 1:1 и бурна радост на "Дъ Хоутърънс".

4064958

В края на двубоя домакините дори имаха възможност да стигнат до пълен обрат, но не го сториха и двубоят завърши при справедливо равенство.

Тази вечер се изиграха и още три двубоя от 26-ия кръг на Висшата лига. Астън Вила без Александър Тонев в групата за двубоя направи нулево равенство с Кардиф Сити. Уест Хям постигна успех с 2:0 над Норич след попадения на Джеймс Колинс и Мохамед Диаме, а Хъл Сити загуби като домакин от Саутхямптън. Точен за "светците" бе Жозе Фонте в 69-а минута.