Борусия (Д) се промуши към полуфиналите

Борусия (Дортмунд) се промуши през иглени уши към полуфиналите за Купата на Германия, след като излъга Айнтрахт (Франкфурт) като гост с 1:0, превръщайки се в първия отбор, класирал се за топ 4.

Домакините бяха в серия от 5 поредни мача без поражение на "Комерцбанк Арена", но пълният стадион остана разочарован след последния съдийски сигнал, въпреки че всички очакваха поне продължения.

Двата отбора бяха равностойни и имаха доста положения пред себе си, но единственият гол падна малко преди последния съдийски сигнал.

В 83' Хенрих Мъхитарян центрира от корнер, а капитанът Себастиян Кел свали топката за Пиер-Емерик Обамеянг, който насочи коженото кълбо в мрежата и класира своите напред.

Гостите се затвориха в собствената половина в оставащите 10 минути и не позволиха изненада, като въпреки колебливата си игра напоследък стигнаха до успеха.

Утре ще се изиграят останалите двубои от Купата на Германия, като най-голям интерес със сигурност представлява дербито между Хамбургер и Байерн. Останалите четвъртфинали са Леверкузен - Кайзерслаутерн и Хофенхайм - Волфсбург.