Уебър ще се възстанови за старта в Мелбърн

снимка: БГНЕС

Пилотът от Формула 1, от отбора на Ред Бул, Марк Уебър претърпя операция на десния крак, счупен по-рано днес на благотворително събитие в Тасмания. Инцидентът станал по време на колоездачна обиколка,  на която Уебър бил блъснат от кола.

 

Уебър е бил незабавно откаран в болница със съмнения за множество травми, но последвалите по-детайлни медицински прегледи, установили само счупване на крака.

 

Поради сериозността на травмата пилотът е бил подложен на оперативна намеса. Главният организатор на събитието Джеф Донахю, съобщи, че операцията е била успешна и изрази надежда за скорошно въстановяване на Марк.

 

По-късно през деня от прес клубът на Ред Бул, разпространиха официална информация, че Уебър ще бъде напълно възстовен за началото на сезон 2009 в Мелбърн през март. До окончателното му стабилизиране пилотът ще остане в Тасмания, а по-късно ще бъде подложен на рехабилитационни процедури в Англия, като се предвижда да проведе съкратени зимни тестове зад волана.