Удивителен Педро спаси Барселона на "Колизеум"-а

Барселона сериозно потрепери, но въпреки това измъкна три точки при днешното си гостуване на Хетафе в мач от 17-ия кръг на Примера Дивисион.

Каталунците спечелиха с 5:2, но след само 15 минути игра вече губеха с две безответни попадения във вратата си. В герой за гостите се превърна Педро Родригес, който взе участие във всичките пет гола на своя тим. Крилото отбеляза хеттрик във вратата на Мигел Анхел Моя, като освен това записа асистенция за четвъртия гол и спечели дузпата за петия. Тези две попадения пък бяха дело на Сеск Фабрегас.

Така Барса отново оглави временното класиране в Примера, макар и с равен брой точки с Атлетико Мадрид - по 46. Воденият от Тата Мартино отбор обаче разполага с по-добри преки показатели. Трети с 38 пункта е Реал Мадрид, който обаче все още не е изиграл своя мач с Валенсия по-късно тази вечер. Хетафе е 8-и с 23 спечелени точки до момента.

В отсъствието на двете големи звезди Лионел Меси и Неймар, атаката на каталунците бе водена от Алексис Санчес, Сеск Фабрегас и Педро Родригес. Серхи Роберто замени контузения Шави, а Серхио Бускетс и Андрес Иниеста също стартираха в полузащита. Жорди Алба, Жерар Пике, Хавиер Масчерано и Дани Алвеш стартираха пред вратаря Хосе Пинто.

Румънецът Киприян Марика стартира в атака за Хетафе, докато Лафита и Педро Леон трябваше да притесняват "лос кулес" по фланговете.

Едва ли наставникът на гостите Херардо Мартино е предполагал, че срещата на "Колизеум Алфонсо Перес" може да стартира толкова зле за неговия отбор. Още до 15' Хетафе вече водеше с 2:0, а Барселона бе в позиция на нокдаун.

Още в 10' Серхио Ескудеро откри за домакините. Левият бек се изплъзна от защитата на Барса и проби по левия фланг, преди с нисък изстрел да матира Хосе Пинто за 1:0.

Пет минути по-късно шокът за Барса вече бе пълен. Домакините изпълниха корнер пред вратата на Пинто, а Лисандро Лопес бе оставен напълно непокрит в наказателното поле на каталунците, вкарвайки с глава за 2:0.

Между 34' и 43' обаче дойдоха минутите на Педро Родригес, който отбеляза хеттрик за едва девет минути във вратата на мадридчани.

В 34' крилото получи асистенция от Фабрегас и прехвърли излезлия напред Моя, намалявайки на 2:1. В 41' отново "седмицата" бе точен, този път изравнявайки резултата. Педро стреля по превъзходен начин в очертанията на вратата, а параболичният му изстрел не остави шансове на вратаря - 2:2.

Само две минути по-късно Барселона вече водеше в резултата, а Педро Родригес бе автор на втория си хеттрик за сезона. Защитник на Хетафе не успя да изчисти една топка по най-добрия начин, а кълбото се озова право в краката на Педрито. Нападателят стреля от близка дистанция и бе безпощаден за 2:3.

През втората част Хетафе съвсем свали гарда, а шампионите добавиха още две попадения на сметката си.

4053822

В 61' домакините пропуснаха да изравнят чрез Диего Кастро, а малко след това бяха наказани за пропуска си. Този път Педро се отличи и с асистенция, слагайки топката право на левия крак на Сеск Фабрегас. "Четворката" нацели кълбото от воле и разстреля Мигел Анхел Моя за 2:4.

Четири минути по-късно интригата на "Колизеум"-а съвсем бе убита. Героят на мача Педро Родригес спечели и дузпа за своя тим, а зад топката застана Фабрегас. Испанският национал прати Моя в другия ъгъл и технично отбеляза за крайното 2:5.