Удинезе с изненадващ успех срещу Ювентус

снимка: ройтерс

Отборът на Удинезе постигна първа победа в последните си 12 мача, след като днес победи изненадващо с 2:1 един от претендентите за шампион на Италия - Ювентус.

"Малките зебри" се възползваха от липса на концентрация в противника и откриха резултата още в 20' на двубоя, когато точен за домакините бе Куалиарела.

Футболистите на Ювентус веднага се хвърлиха в атака, но така и не успяха да върнат гол.

След почивката отново играчите на Клаудио Раниери бяха по-активни и застрашаваха по-често противниковата врата, но всичко за тях бе решено, когато в 74' Ди Натале отбеляза втори гол за домакините от Удинезе.

Три минути след попадението на Ди Натале "бианконерите" си върнаха надеждата в мача, след като Виченцо Якинта бе точен от бялата точка за 2:1. Въпреки опитите на гостите обаче, те не успяха да спасят и точката срещу по-мотивирания тим на Удинезе.

За "бианконерите" това е първо поражение в осем мача и момчетата на Клаудио Раниери вече изостават с шест точки от Интер, които днес победиха Катания. Удинезе на свой ред успяха да обърнат посоката и се отдалечиха на 9 точки от зоната на изпадащите.