Удинезе порази Киево след почивката

Ветеранът Антонио ди Натале отново спаси Удинезе от трудно положение и с добрите си изяви през второто полувреме вдъхнови фриуланите за изразителна победа с 3:0 над гостуващия Киево.

„Зебрите“, които отстраниха Интер и Милан и победиха Фиорентина в турнира за Купата на Италия, не се представят по най-добрия начин в Серия А и затова трябваше задължително да надиграят Киево, за да се отдалечат от зоната на изпадащите.

Тимът от Верона бе отбелязал само 4 гола в последните си 7 мача и не бе печелил в този период, като началото на срещата с Удинезе бе обещаващо, но „летящите магаренца“ изпуснаха шансовете си преди почивката и бяха наказани след нея.

В 56-ата минута Ди Натале подаде отлично за Душан Баста, който с удар от въздуха прати топката в мрежата на гостите за 1:0. В 74-ата минута отново Ди Натале бе с основен принос за гола, след като с пета позволи на Алберто Перейра да се откъсне от защитата на Киево и да сложи топката на крака на Бруно Фернандеш, който направи 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от Баду в 86-ата минута след добра комбинация между Луис Муриел и Фернандеш.

Удинезе вече има 26 точки от 22 мача и заема 13-та позиция, а Киево остава 16-ти с 18 пункта.