Фиорентина догони Наполи

Отборът на Фиорентина спечели с 2:0 домакинството си на Аталанта в среща от 23-ия кръг на Серия А, като по този начин "виолетовите" се изравниха с Наполи на третото място по брой точки в класирането - по 44.

Неаполитанците обаче са с мач по-малко, като тази вечер "адзурите" посрещат Милан на своя "Стадио Сан Паоло".

Аталанта от своя страна остава на 12-а позиция с 27 точки до момента.

Резултатът на "Артемио Франки" бе открит още в 16', когато се разписа Йосип Иличич. Словенецът стреля прецизно от пряк-свободен удар и порази вратаря Андреа Консили за 1:0.

Осем минути преди тимът от Бергамо остана и с човек по-малко на терена. Лука Чигарини получи втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалните.

Всичко бе решено в полза на "Ла Виола" четири минути преди края, когато резервата Рафал Волски оформи крайното 2:0. Полякът напредна с топка в краката и след хубав рейд затвърди успеха на Фиорентина в сблъсъка.

All Goals - Fiorentina 2-0 Atalanta - 08-02...by Bein2014