Удинезе отдалечи Фиорентина от Шампионската лига

Фиорентина направи грешна стъпка в похода си към местата, даващи право на участие в Шампионската лига, след като допусна поражение с 0:1 в гостуването си на Удинезе в мач от 13-ия кръг на Серия А.

Единственият гол в мача реализира френският защитник на домакините Тома Хьортю, който бе точен в 33-ата минута.

Така Фиорентина остава на 5-то място с актив от 24 точки – 2 повече от Верона, който вчера без Николай Михайлов в състава си допусна първо домакинско поражение, и то от градския съперник Киево с 0:1.

„Ла Виола“ не можа да се възползва от грешната стъпка на Наполи също вчера, след като тимът на Рафаел Бенитес отстъпи с 0:1 на Парма и остава с 28 пункта. Интер е 4-ти с 25, а довечера гостува на Болоня от 21:45 часа. Удинезе е 11-ти с 16 точки.

„Фриуланите“ прекъснаха серия от 2 поредни загуби, а също така възстановиха реномето си на опасен домакин. В 9-ия кръг Удинезе допусна първата си загуба на „Стадио Фриули“ от над 30 мача, отстъпвайки на Рома с 0:1, а в 11-ия бе попилян от Интер за 0:3.

В други мачове от днешната програма на кръга Сасуоло спечели с 2:0 домакинството си на Аталанта, а Торино отнесе Катания с 4:1. Лацио се спаси от загуба като гост на Сампдория с гол в последната минута за 1:1.