Късен гол измъкна Лацио срещу 10 от Самп

Отборите на Сампдория и Лацио завършиха наравно 1:1 в мач от 13-ия кръг на италианската Серия А. Домакините поведоха чрез Роберто Сориано ('67), а в самия край на двубоя Лорик Кана донесе точката за „небесносините“.

След равнството Сампдория остава в зоната на изпадащите със спечелени 10 точки. Възпитаниците на Владимир Петкович пък са 8-и във временното класиране със 17, като тимът продължава да няма победа като гост от началото на сезона.

През първото полувреме двата отбора завършиха при нулево равенство. Положения пред двете врати липсваха, като общо точните удари бяха само два.

В самото начало на втората част Сампдория остана с човек по-малко, след като Ненад Кръстичич получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки това домакините стигнаха до попадение. В '67 Роберто Сориано от близко разстояние опъна мрежата на Федерико Маркети с удар с глава.

Докрая на двубоя възпитаниците на Владимир Петкович се опитаха да върнат гола и в 93-ата минута това се случи. Флокари подаде с глава към Лорик Кана, който бе безпогрешен и прати топката в левия ъгъл на стража на домакините.