Удинезе не се даде на Киево, Торино би Болоня

Удинезе се добра до равенство 2:2 при гостуването си на Киево във Верона, въпреки че домакините на два пъти повеждаха в резултата, а вторият път беше от дузпа в 89-ата минута.

Марко Андреоли изведе „летящите магаренца" напред в 38-ата минута, но Габриеле Анджела възстанови равенството само 4 по-късно.

В 89-ата Палоски реализира втори гол за Киево от бялата точка, но Анджела с второто си попадение за деня донесе реми на фриуланите в 90-ата минута. Данило беше изгонен заради нарушението в наказателното поле, но дори с човек по-малко гостите не позволиха да загубят.

Така Удинезе вече има актив от 15 точки и изпреварва Милан, за да се покачи на 10-то място в класирането, колкото е активът и на Аталанта, а бергамаските гостуват в късния мач от деня на Интер.

Киево е 17-ти с 11 точки, колкото има и Палермо, който по-рано надви Сампдория с 2:0 и се изравни по актив с новака от Генуа.

Торино спечели с 1:0 домакинството си на Болоня, благодарение на гола на Данило Д'Амброзио в 65-ата минута. Така „биковете" вече имат 15 точки и излизат 9-ти в таблицата с по-добра голова разлика от Удинезе, Аталанта и Каляри.

Болоня остава в тежко състояние на последно място в класирането с актив от едва 8 точки.

Парма и Сиена направиха нулево равенство, като „дуковете" остават 8-ми с 16 пункта, а Сиена е 14-ти с 13.