Ударно начало за Германия по пътя към Рио де Жанейро

снимка: cev.lu

Отборът на Германия започна с победа участието си на европейската олимпийска квалификация, на която е домакин.

Играчите на Витал Хейнен победиха Белгия с 3:0 (28:26, 25:, 26:24) в първия мач от група А за малко повече от 90 минути в зала "Макс Шмелинг Хале" в столицата Берлин.

4152125

Баварската машина имаше затруднения само в първата част, където трябваше да се потруди, за да поведе в резултата. Последва силен гейм за домакините, в който си създадоха аванс и го запазиха до края, а в третата част отново трябваше да се потрудят за победата. Белгия изненадващо дръпна с четири точки при 7:3 и задържа аванса си до 21:17, но тогава с добра игра в защита и силни сервиси германците осъществиха обрат при 23:22 и спечелиха частта, а с това и мача.