Трудна, но заслужена победа за Полша на старта в Берлин

снимка: cev.lu

Отборът на Полша постигна първа победа на европейската олимпийска квалификация в Берлин, Германия. В първия ден от надпреварата, играчите на Стефан Антига победиха трудно с 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:21) тима на Сърбия.

По-рано днес, в друг мач от група А, Германия победи Белгия с 3:0.

Първият гейм стартира добре за Полша и играчите на Стефан Антига поведоха с 4:0. Постепенно обаче Сърбия заигра и успя да стопи аванса на символичните гости и дори да поведе при втората техническа пауза. В крайна сметка "плавите" стигнаха до успеха с 25:22.

4152131

Във втората част интригата не бе толкова голяма, като световните шампиони показаха доста силна игра и заслужено изравниха след 25:18. Третият гейм предложи истинска драма за феновете в зала "Макс Шмелинг Хале". Двата отбора представиха красив волейбол и страхотни отигравания. В края на частта водачеството се сменяше постоянно, но първи до геймбол стигнаха поляците. При 24:23 Бартош Курек заби мощно по правата от зона едно и направи обрата пълен - 2:1.

4152130

Драмата в четвъртата част също не липсваше. От началото играчите на Никола Гърбич взеха инициативата и поддържаха водачеството си от 3-4 точки до 14:11. Последва обаче поддем в играта на Полша и те изравниха при 16:16, а след това и поведоха с 19:16. До края на гейма "гостите" не изпуснаха аванса и спечелиха мача след 25:21.